margoAjakiri sellest, kuidas maailm töötab

Kas loomad naeravad? Kuidas töötab hävituslennuk? Miks me ei suuda nohu ravida? Milline on tulevikukool? Kas saame kihutada valgusest kiiremini? Kui palju elektrit toodab aju? Mis toimub Marsil? Kuidas kalad magavad? Ja ikkagi – miks naised meestest kauem elavad?

Miks ja Kuidas on ainulaadne ajakiri, mis vastab sadadele huvitavatele küsimustele ja seletab lihtsas keeles ning suurepäraste illustratsioonide abil lahti kõik, mida lugeja soovib ümbritseva maailma kohta teada.

Ajakirjas on kuus põhirubriiki: „Teadus”, „Keskkond, „Tehnika”, „Transport”, „Ajalugu” ja „Kosmos”.

Ükski teema pole meie jaoks liiga suur, liiga väike ega liiga keeruline, et seda ei saaks nii põhikoolilastele kui ka vanavanematele arusaadavalt ja huvitavalt selgitada.

Ajakirja sihtrühm on:

  • Lapsevanemad: põneva ja hariva ajakirjana on Miks ja Kuidas suurepärane valik vanematele, kes soovivad innustada lapsi õppima ja uusi teadmisi omandama.
  • Teadmishimulised noored: õppimine ja uute teadmiste omandamine pole tüütu kohustus, vaid lust ja rõõm, kui see on muudetud huvitavaks ja kaasahaaravaks. Just selline on ajakiri Miks ja Kuidas, mis katab laia teemade ringi ning pakub selges ja lihtsas keeles selgituste juures ka suurepäraseid illustratsioone ning fotosid.
  • Erksa meelega täiskasvanud, kes soovivad end kursis hoida teaduse ja tehnika viimaste saavutustega ning omandada uusi teadmisi, mida koolis ei õpetatud.

Miks ja Kuidas on Suurbritannias 2009. aastast ilmuva ja äärmiselt menuka ajakirja How it Works sõsarväljaanne.

Margo Kokerov
Peatoimetaja