Ajakirju Naisteleht, Nipiraamat ja Müstiline Ajalugu hakkab välja andma Ajakirjade Kirjastus

Ajakirjade Kirjastus ja ajakirjade senine väljaandja Presshouse allkirjastasid kokkuleppe, mille kohaselt Ajakirjade Kirjastus omandab maikuust Eesti suurima naistele suunatud nädalakirja Naisteleht, samuti ajakirjad Nipiraamat ja Müstiline Ajalugu.

Janis Kaal, Presshouse’i juhatuse liige: “Oleme moodustanud särasilmsed ja teotahtelised toimetused, kes teevad edukaid naistele suunatud ajakirju. Oleme värskendanud turgu põneva ajalooalase tõlkeformaadiga, mille kvaliteet on eestikeelse trükimeedia uus standard. Head väljaanded jõuavad tugevasse ja tervesse organisatsiooni, kelle turunduslik ja reklaamimüügialane ressurss ja kompetents võimaldab realiseerida suurepärastele väljaannetele tegeliku potentsiaali. Täname kõiki ajakirjadega seotud endiseid ja praeguseid töötajaid, samuti koostööpartnereid ja kliente. Jääme siira poolehoiuga jälgima väljaannete edasist käekäiku.”

”Nipiraamat ja Naisteleht on laia lugejaskonnaga armastatud ajakirjad, Müstiline Ajalugu veel elukaare alguses, kui temagi poolehoidjate ring jõudsalt kasvamas. Ajakirjad täiendavad Ajakirjade Kirjastuse portfelli lisades igaüks oma nüansi,“ kommenteeris otsust Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimees Tõnu Väät.

Naisteleht hakkas ilmuma aastal 2006 ning on hetkel keskmiselt trükiarvuga 25 000 eksemplari.
Nipiraamat ilmub aastast 2008 ning keskmiselt trükitakse ühte numbrit 22 000 eksemplari.
Müstiline Ajalugu on Eesti turul eelmise aasta lõpust ja selle trükiarv on 12 000 eksemplari.

AS Ajakirjade Kirjastus on 35 ajakirja väljaandjana ning oma enam kui 600 000 lugejaga Eesti ajakirjade kirjastamise turuliider. Kirjastuse väljaannete hulka kuuluvad ajakirjad Kroonika, Eesti Naine, Naised, Teleleht, Kodukiri, Anne & Stiil, Tervis Pluss, Sensa, Oma Maitse, Pere ja Kodu, Kalale!, Jana, Käsitöö, Kodukirja lisaväljaanne Aed ja Suvekodu, Eesti Naise lisaväljaanne Elu Lood, Kroonika Kodu-eri, Anne & Stiili lisaväljaanne Unistuste Pulmad, Tervis Plussi eriväljaanne Kilo & Kalor, Oma Maitse eriväljaanne Pidu, Sudoku ning ristsõnaajakirjad Ristik, Miniristik, Eesti Naise Ristsõnad, Kroonika Ristsõnad, Megaristik, Meistriristik, Pähklipureja ja Ripsik. Lisaks kirjastatakse kliendiajakirju ja raamatuid. Ajakirjade Kirjastusele kuuluvad ka portaalid kalale.ee, perejakodu.ee, annestiil.ee, toidutare.ee, kroonika.ee, ideesahver.ee, eestinaine.ee, kirjastus.ee, raamat24.ee ja ajakirjad24.ee.

Lisainfo:

Tõnu Väät
Juhatuse esimees
Ajakirjade Kirjastus AS
tonu.vaat@kirjastus.ee

Janis Kaal
Juhatuse liige
Presshouse OÜ
janis.kaal@presshouse.ee